هنگامی که داشتن یک نوزاد منجر به رنج مادر شدن در بیماری روانی می شود


ممکن است ماه آگاهی بهداشت روان مادران باشد. کارشناسان بهداشت روانی می خواهند طیف وسیعی از علائم عاطفی و روحی را که ام ام می توانند تجربه کنند و امامزادگان جدید بتوانند تجربه کنند و مهمتر از همه، این حمایت است.

در اینجا بیماری های روحی و روانی پس از زایمان همه باید در مورد:

افسردگی پس از زایمان

تحقیقات نشان می دهد افسردگی پس از زایمان یا افسردگی که در دوران بارداری اتفاق می افتد ممکن است حتی بیشتر از افسردگی پس از زایمان باشد. سابقه استرس و بیماری افسردگی پیش از آن می تواند خطر افسردگی پس از زایمان را افزایش دهد.

علائم عبارتند از خلق و خوی کم، تحریک پذیری، از دست دادن علاقه، خواب و اشتهای ضعیف، غلظت ضعیف، کمبود انرژی، احساس ناامیدی و از دست دادن تماس با دیگران.

درمان شامل تلاش برای کاهش علل مشخص، مانند استرس، مشاوره و سایر روشهای روانشناسی است. تنها زمانی که افسردگی شدید باشد دارو توصیه می شود.

افسردگی پس از زایمان

این مشکل رایج که به افراد مشهور از جمله Gwyneth Paltrow و Adele تاثیر می گذارد، می تواند در سال اول پس از زایمان آغاز شود و بیشتر از یک مورد بلوز کودک است، زمانی که ممکن است نوزاد جدید به زودی پس از زایمان به طور موقت کمی احساس خستگی کند .

علائم شامل مواردی است که برای افسردگی پس از زایمان ذکر شده است، و همچنین مشکل اتصال با کودک شما و لذت بردن از او، فکر شما نمی توانید پس از کودک مراقبت کنید، افکار ترسناک (احتمالا در مورد صدمه به کودک) و تفکر در مورد خودکشی یا صدمه زدن به خود

اگر علائم بیش از دو هفته طول بکشد یا بعد از چند هفته اول پس از تولد شروع شود ممکن است PND باشد و شما باید هر چه زودتر با GP یا بازدید کننده بهداشت صحبت کنید. بدون کمک، نشانه ها می توانند برای سال ها ادامه داشته باشند و مقدار زیادی وجود دارد که می تواند به شما کمک کند.

مشاوره نیز از طریق خط تلفن ذهن در 0300 123 3393 (یا visit.org.org) مراجعه کنید.

اضطراب پس از زایمان

مادرانی که دچار ناراحتی های دشوار شده اند خطر بالاتری از اضطراب پس از زایمان را دارند که می توانند در طول زمان به تدریج توسعه یابند و بیشتر از PND رنج می برند.

علائم شامل اغلب احساس عصبی یا اضطراب، نگرانی، پیدا کردن آن برای استراحت یا خواب سخت است، تلاش برای پیوند با کودک، بیحساب، تحریک پذیری، دائما در کودک بررسی، تفکر چیزهای بد به او می شود، تپش قلب، تنفس سریع، سرگیجه، عرق بیش از حد، تنش عضلانی و سوزن شدن یا درد.

اگر در معرض برخی از این علائم هستید، با ماما، بیمار یا پزشک عمومی صحبت کنید.

مادر OCD

مطالعات نشان می دهد اختلال وسواسی اجباری در دوران بارداری یا بعد از آن بیشتر از سایر زمان ها در زندگی است، چرا که ما بر ایمنی نوزادان در حال توسعه و جدید خود متمرکز هستیم.

علائم شامل ترس از آلودگی به مادر، کودک و یا هر کسی که در تماس با کودک، افکار مزاحم، نگرانی در مورد آسیب، شک و تردید در مورد تجهیزات، کمال گرایی و نظافت بیش از حد و پاکیزگی است.

گاهی اوقات بعضی از این علائم را تجربه میکنید برای مامانهای جدید عادی است. تنها زمانی که وسواس می شود و شروع به تأثیر گسترده ای بر روی خود و احتمالا خانواده شما می کند، باید به دنبال کمک باشید.

روانپریشی پس از زایمان

این یک بیماری روحی شدید اما نادر است که منجر به مشکل شدید در پاسخ دادن به احساسات نوزاد نوزاد می شود. این ممکن است در همان زمان به عنوان PND رخ دهد، و در حدود نیمی از مادران با سابقه پس از زایمان در حال حاضر سابقه بیماری روحی دارند. این بیماری اغلب در اولین تا چهار هفته پس از تولد شروع می شود.

علائم شامل افکار آسیب رساندن به کودک، توهمات، توهم، عدم پاسخ عاطفی، خوابیدن، تغییر در اشتها، تحریک پذیری، سردرگمی، افکار خودکشی و اعتقاد به اینکه کودک بدون شما بهتر خواهد بود.

Leave a Comment

All fields are required. Your email address will not be published.